راهنمای انتخاب تی شرت

راهنمای انتخاب تی شرت

راهنمای انتخاب تی شرت

در طول سال ها مثل هر چیز دیگری در دنیا تی شرت هم دچار دگردیسی شد و انواع تی شرت یقه گرد، یقه دار، دکمه ای، آرم دار و مدل های دیگری از آن به بازار آمد.

تی شرتی که می پوشید خیلی چیزها را درباره شما بیان می کند، اگه تی شرت خیلی شل باشد و آستین ها از شونه شما افتاده باشد، به این معنی می باشد که  خیلی وقته از خودتون دست کشیده اید. 

حالا این سوال رو از خودمون باید بپرسیم که آیا باید تی شرت رو جدی بگیریم؟ پوشاکی که در اول به عنوان لباس منزل استفاده میشد، سپس برای کار پوشیده میشد ولی حالا تی شرت جزو مهم ترین و ضروری ترین لباس های یک مرد محسوب میشه. واسه هر مکان و مناسبتی میشه پوشید، برای مهمانی،  با کت با پیراهن، برای باشگاه و حتی در منزل. در اینجا قصد داریم با هم در مورد نحوه ی انتخاب تی شرت مردانه با هم صحبت بکنیم.

راهنمای انتخاب تی شرت

بهترین اندازه تی شرت

اگه در مورد بدنتون زیاد احساس اعتماد بنفس نمی کنید، می توانید از تی شرت هایی با تن خوری کلاسیک و نورمال انتخاب کنید و در عوض به جزئیات رنگ تی شرت، نوع یقه و جنس آن زیاد حساسیت به خرج بدید.

در حالت کلی این توصیه برای اکثر مردها صدق میکند:

• یک تی شرت کلاسیک هیچ وقت نباید از قسمت بالایی باسن ها پایین تر بیاد.

تی شرت آستین کوتاه نباید بیشتر از نصف بازوهاتون پایین باشه.

• یک تی شرت مناسب هیچ وقت نباید خیلی زیاد تنگ باشه و باعث بشه هنگام حرکت دادن بدنتون احساس ناراحتی کنین .

انتخاب نوع یقه تی شرت

طرفدار تی شرت یقه گرد هستید، یا یقه هفت.؟هر دو نوع این یقه ها محبوب هستن ولی در حالت کلی بستگی به سلیقه شما دارد

تی شرت یقه هفت

شاید در نگاه اول تی شرت های یقه هفت به اندازه یقه گردها جذاب به نظر نرسند اما مطمئن باشید حتما دلیلی برای این طراحی تی شرت وجود دارد. تی شرت های یقه هفت، معمولا مناسب مصرف کننده هایی است که بالاتنه بزرگی دارند. شکل یقه در این تی شرت ها باعث می شود بالاتنه شما جمع و جورتر به چشم بیاید.

هر چه یقه و فرم هفتی شکل آن بزرگ تر باشد، صورت و بدن شما را لاغرتر نشان می دهد و تمرکز مخاطب را از روی صورت شما بر می دارد؛ پس اگر بالاتنه شما صاف و بدون برجستگی است، این مدل اصلا توصیه نمی شود. ضمن این که چون در مدل تی شرت یقه هفت قسمت بیشتری از گردن بیرون لباس می ماند، پس برای افراد کوتاه قد هم مناسب تر است و آنها را بلندتر نشان می دهد

تی شرت یقه هفت
تی شرت یقه گرد

تی شرت یقه گرد

اولین بار ارتش آمریکا بود که از تی شرت یقه گرد در حجم انبوه برای لباس سربازان و افسرانش استفاده کرد. خب، شما که غریبه نیستید؛ آمریکایی ها در دنیا به استفاده از وسایل راحت و فراخ معروف هستند؛ ماشین بزرگ، خانه بزرگ و البته تی شرت های یقه گرد راحت. تی شرت های یقه گرد خنک ترین و راحت ترین انواع تی شرت هستند و این قانون ساده را حتما یادتان بماند؛ در گرم ترین روزهای تابستان، بهترین بالاپوش، تی شرت یقه گرد مردانه است. تی شرت های یقه گرد در تیپ شناسی مناسب آدم هایی است که بالاتنه ظریفی دارند، چون باعث می شود بالاتنه و سرشانه شما بزرگ تر از حالت طبیعی اش به نظر بیاید؛ برای همین هم هست که بدنسازها و کسانی که می خواهند ورزشکار به نظر برسند، تی شرت یقه گرد می پوشند