سایز بندی تی شرت

یکی از چیزهایی که ما برای خرید انواع تی شرت یا هر پوشاک دیگری ملزم به شناخت و دانستن آن هستیم، سایزبندی پوشاک است. در واقع اگر ندانیم سایز تنمان چند است و چه سایزی از تی شرت مناسب و اندازه ما می شود، کارمان سخت خواهد شد و در خریدهای آنلاین و غیرحضوری از طریق سایت های فروش پوشاک از جمله تی شرت قطعا به مشکل می خوریم و همچنین در خریدهای حضوری با کلی اتلاف وقت و پرو انواع سایزها مواجه می شویم.  [su_quote]راه شناخت سایزبندی و آشنایی با آن چندان سخت نیست و می توان به شناخت کاملی از آن رسید. اولین گام برای اینکه بدانید سایزبندی البسه شما به چه صورت است دانستن سایز خودتان است که با یک متر و اندازه گیری میسر می شود.[/su_quote]

اصولا برای اینکه تی شرت اندازه شما باشد می بایست قبل از هر چیزی اندازه دور سینه، دور کمر و قد بالاتنه خود را بدانید تا بر اساس آن اقدام به خرید تی شرت نمایید. معمولا سایت ها و فروشگاه های فروشنده پوشاک برای محصولات خود راهنمای سایز و سایزبندی پوشاک را ارائه می دهند که با تطبیق آن با اندازه های خود می توانید تی شرت اندازه خود را تهیه و خرید نمایید. همچنین استانداردی وجود دارد که تمام البسه و پوشاک را بر اساس اندازه درجه بندی می کند که با نام های S، M، L، XL، XXL، XXXL و… از کوچک تا بزرگ دسته بندی می شود. با اینحال استاندارد های به کار گرفته شده در اندازه تی شرت ها در نقاط مختلف جهان چون اروپا و آمریکا یا حتی چین با ایران کمی تفاوت دارد.

راهنمای سایزبندی

سایزبندی تی شرت مردانه

مردان برای اینکه بتوانند اندازه تی شرت مناسب خود را بیابند، می بایست اقدام به اندازه گیری دور سینه و قد بالاتنه خود نمایند. اندازه گیری دور سینه همان اندازه عرض بین دو زیربقل می باشد. همچنین به جهت اینکه تولیدی های تی شرت متفاوت هستند و ممکن است به هنگام دوخت یکی دو سانت اندازه ها اختلاف پیدا کند و یا حتی اندازه گیری شما درصد خطا داشته باشد لذا همیشه به هنگام سفارش هر نوع پوشاکی از جمله تی شرت، این یکی دو سانت را در نظر بگیرید. علاوه بر آن استانداردهایی با علائم اختصاری X ، L، S  برای فهمیدن اندازه تی شرت مناسب مردانه در سایزبندی های مختلف وجود دارد که طبق جدول زیر می باشد:

جدول سایزبندی تی شرت مردانه

سایزبندی تی شرت مردانه

سایزبندی تی شرت زنانه

سایزبندی تی شرت در زنان کمی با سایزبندی تی شرت مردان متفاوت است چون ساختار بدنی این دو با یکدیگر دارای تفاوت هایی است و زنان اندامی ظریف تر دارند. همچنین بیشتر به البسه و پوشاک جذب علاقه نشان می دهند. بر این اساس بیشترین تفاوت در اندازه تی شرت مردان با زنان در اندازه دور کمر تی شرت خلاصه می شود  و در جدول سایزبندی تی شرت زنانه نیز برای دست یابی به تی شرت اندازه زنان فقط اندازه های دور کمر و دور سینه لحاظ می شود که طبق جدول زیر می باشد:

جدول سایزبندی تی شرت زنانه

سایزبندی تی شرت زنانه

سایزبندی اختصاصی تی شرت

بعضا برخی از تولیدی ها همچون مجموعه تی شرت آرام فرآیندی را ایجاد کرده اند تا مشتریان و مخاطبان آنها بتوانند حتی اقدام به سفارش تی شرت اختصاصی به لحاظ فرم و اندازه نمایندکه مزیت آن برای مواقعی است که شرکت ها و موسسات مختلف می خواهند تی شرتی با الگوی خاص و اندازه فیت و مناسب برای کارکنان و کارمندان خود تهیه نمایند. با اینحال آنچه در خصوص سایزبندی اختصاصی تی شرت قابل توجه است اینکه همان درصد خطای اندک سایزبندی ها را ندارد.