کلاه کتان

کلاه یا سرپوش از روزگاران بسیار دور وجود داشته و استفاده می شده است و همواره یکی از پوشش های خاص مورد استفاده انسان بوده است. خاص از این جهت که در گذشته ها حتی می شد بر اساس کلاه به جایگاه و مقام یا موقعیت اجتماعی افراد پی برد. در واقع تا قبل از ورود اسلام به سرزمین پارسیان کلاه در اشکال مختلفی وجود داشت و توسط همه مردم استفاده می شد منتها نوع و شکل کلاه بسته به مقام و شغل یا جیب افراد با یکدیگر فرق می کرد. تا این بعد از اسلام نوع جدیدی از کلاه که به عمامه موسوم شد جای کلاه به شکل قبل از آن را گرفت و برای دوره های متمادی تا همین اواخر رواج داشت تا اینکه در دوره قاجاریه استارت استفاده از شکل جدیدی از کلاه زده شد.

[su_quote]با امکان سفر مردم به اروپا و تحصیل در آنجا، شکل های جدید کلاه توسط فرنگ رفته ها به ایران آورده شد و سپس در دوره های بعد با اقتباس از آنها، تولید و مورد استفاده عموم مردم قرار گرفت. امروز صنعت تولید کلاه بسیار گسترش پیدا کرده و هم به لحاظ در دسترس قرار گرفتن مواد و متریال متنوع برای ساخت کلاه و هم گسترش تکنولوژی و ساخته شدن دستگاه های پیشرفته طراحی، تنوع در تولید آن در هر شکل و طرح و رنگی و با جنس ساخت های گسترده امکان پیدا می کند. کلاه کتان یکی از همین نمونه کلاه های جدید است که امکان ساخت آن از نوعی الیاف طبیعی به اسم کتان میسر شده است.[/su_quote]

پارچه کتان چگونه به دست می آید؟

پارچه کتان که گفته می شود از قدیمی ترین پارچه های مورد استفاده بشر برای لباس بوده از نوعی الیاف طبیعی بر پایه استفاده از نوعی گیاه به نام کتان یا بَزرَگ به دست می آید که در دسته گیاهان گلدار از تیره کتانیان تقسیم بندی می شود. در واقع الیاف کتان نیز به روشی مشابه ریسیدن الیاف پنبه تبدیل به نخ کتان شده و سپس از آن پارچه کتان تولید می شود. از آنجائیکه پارچه کتان به تن نمی چسبد و کلا پارچه ای قابل تنفس است و هوا در آن تهویه می شود لذا البسه ساخته شده از آن چون کلاه کتان عرق نمی کند و خنک است.

کاربرد و استفاده های کلاه کتان

انواع کلاه کتان به جهت استفاده از پارچه کتان که از الیاف طبیعی کتان تهیه می شود، تا حدودی به واسطه قابل تنفس بودن پارچه آن که هوا در آن تهویه می گردد، خنک است و کمتر دچار تعریق می شود که این ویژگی در نوع کلاه نقابدار، آن را مناسب استفاده برای فصل تابستان و حتی فعالیت های ورزشی می کند. با این وجود از کلاه کتان می توان برای مصارف مد و زیبایی. محافظت در برابر اشعه نور خورشید، ورزش و… استفاده نمود. همچنین از این کلاه به جهت کیفیت خوب و بالایی که دارد برای استفاده به عنوان اکسسوری فرم و سازمانی یا بخشی از لباس فرم شرکت ها و موسسات و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

[su_custom_gallery source=”media: 5490,5486,5489,5485,5448″ link=”lightbox” width=”150″ height=”150″ title=”never”]

انواع کلاه کتان

کلاه کتان نیز به مانند سایر انواع کلاه ها دارای انواع متنوعی است که هر کدامشان متناسب با کاربرد و استفاده های مختلفی که قرار است داشته باشند تولید می شوند و بسته به آن هم از طراحی  متفاوتی برخوردارند مثلا کلاه کتان مناسب تابستان حتما نقاب یا لبه دارد تا در برابر نور خورشید از چشم ها و پوست محافظت کند و یا قسمت سرپوش آن سوراخ دار یا به شکل توری طراحی می شود. یا برای استفاده در فصل سرد و محافظت سر از سرما با یک لایه داخلی از جنس پلار دوخته می شود و یا حتی ضخیمتر است و بعضا از پوشش روی گوش هم برخوردار است. و برای مد و زیبایی هم که از انواع کلاه نقابدار و کپ استفاده می شود که بسیار زیبا و جذاب هستند و در رنگ بندی های بسیار متنوعی تولید می شوند.

مخاطبان کلاه کتان

انواع کلاه کتان بسته به استفاده ای که دارند از مخاطبان گسترده ای هم برخوردارند. مثلا مخاطبان آن برای استفاده از کلاه کتان در حوزه مد و زیبایی غالبا نوجوانان و جوانان هستند و بعضا شاید برای پوشش تاسی سر در میان گروه های بزرگسال و سالمند هم از آن استفاده شود یا مخاطبان آن در حوزه ورزش و همچنین کسانی که برای محافظت از پوست و چشم ها در مقابل نور خورشید از کلاه استفاده می کنند در واقع عموم مردم هستند. همچنین مخاطبان آن در حوزه مشاغل که به عنوان بخشی از لباس فرم و… از آن استفاده می شود و کلا حوزه تبلیغات از مخاطبان اصلی کلاه کتان می باشند.

کلاه کتان تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی بسیار محبوب هستند و امروزه بسیاری از کسب و کارها برای توسعه و رونق کسب و کارهای خود به آن متوسل می شوند لذا از هر کالا یا محصول محبوبی که قابلیت تبدیل شدن به هدایای تبلیغاتی را داشته باشد استفاده می کنند. یکی از این کالاهای محبوب و خلاقانه، کلاه کتان تبلیغاتی است. فرق کلاه کتان با کلاه کتان تبلیغاتی در چاپ و گلدوزی طرح و لوگو یا پیام تبلیغاتی چاپ شده بر روی آن است که حاوی تبلیغات کسب و کارهاست و به رایگان به مخاطبانشان اهداء می شود تا بلکه به واسطه استفاده از آن و تردد در سطح شهر، همچون یک بیلبورد تبلیغاتی متحرک در معرض دید عموم قرار بگیرد. کلاه کتان تبلیغاتی به جهت استفاده از الیاف طبیعی و کیفیت بالایی که دارد، همواره یکی از هدایای تبلیغاتی پرمخاطب بوده است.

خدمات چاپ و گلدوزی بر روی کلاه کتان

روش های متداول بسیاری برای چاپ روی پارچه کتان اعم از چاپ سیلک، چاپ ویسکوز، چاپ گلدوزی و… وجود دارد که انتخاب هر یک از آن روش ها بیشتر سلیقه ای است. البته چاپ گلدوزی به جهت اینکه تبلیغات روی آن به صورت دوخت برجسته با نخ انجام می شود بسیار با کیفیت تر خواهد بود. بر این اساس در مجموعه تی شرت آرام تمام خدمات چاپ و گلدوزی با روش های مدرن و با استفاده از دستگاه های بروز و پیشرفته انجام می گیرد که به گواه مشتریان و مخاطبان این مجموعه از سطح کیفیت خوب و بالایی برخوردار است.

قیمت کلاه کتان

قیمت کلاه کتان به جهت جنس پارچه آن که الیافی طبیعی محسوب می شود و پارچه ای مقاوم و مستحکم به حساب می آید جزو محصولات میان قیمت دسته بندی می شود که البته وقتی خصوصیات خوبش چون ماندگاری و دوام بالای پارچه آن را در نظر بگیریم با محصولی خوش قیمت طرف هستیم. اما با اینحال بخشی از قیمت های بالای انواع محصولات، فروشندگان آنها هستند لذا ما به شما اطمینان می دهیم در صورت خرید از مراکز غیر واسطه چون مجموعه تی شرت آرام که یک مرکز تولیدی تی شرت و کلاه است، با قیمت هایی واقعا رقابتی اقدام به خرید کلاه کتان نمایید.