تی شرت مناسب

پیش از فاش کردن رازهای خوش‌تیپ‌تر به نظر رسیدن با تی شرت اجازه دهید یک سوال مطرح کنم، آیا تی‌شرت در نظر شما لباسی است دم‌دستی که به سادگی آن را انتخاب می‌کنید و خیلی راحت می‌شود آن را با هر چه دلتان خواست ست کنید یا اینکه معتقدید دنیای تی‌شرت‌ها هم قاعده و قانون خود را دارند و مانند سایر بخش‌های کمد لباستان برای پوشیدن‌شان باید نکات خاصی را مد نظر داشت؟

اگر از دسته اول هستید و ملاک انتخاب‌تان صرفا به دل نشستن تی‌شرت است باید بگویم ممکن است در برخی انتخاب‌هایتان دچار اشتباه شوید و آنچه برازنده‌تان است را انتخاب نکنید.

برای آنکه یک تی‌شرت مناسب را انتخاب کنید باید به ۵ مورد خوب دقت کنید. فیت بودن، رنگ، نوع پارچه، استایل و کاربرد تی‌شرت. این موارد را به تفصیل در ادامه توضیح می‌دهیم.

1- فیت بودن تی شرت

برای آنکه بفهمیم تی‌شرت فیت بدن ما است یا خیر باید این موارد را در نظر داشته باشیم:

* سرشانه ها، دقت کنید سرشانه‌های لباس باید دقیقا منطبق با لبه‌های سرشانه‌هایتان باشد.

* آسین ها، دور بازویتان را در برگرفته باشد و خیلی بزرگتر از آن نباشد، آستین‌ها نباید تا آرنج ادامه داشته باشند. اگر بازوهای بزرگی دارید از تی‌شرت‌هایی با آستین کوتاه‌تر استفاده کنید یا آستین ‌تی‌شرت را اگر راه می‌دهد یک تا بزنید.

* قد تی شرت، قد تی‌شرت نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند، باید به قدری بلند باشد که بتوان آن را در شلوار کرد. مطمئن شوید لبه‌ی آن از استخوان لگن پایین‌تر می‌رود.

* شکم، تی‌شرت شما در بخش ناحیه شکم باید به گونه‌ای باشد که فرم انحنای شکم را تا حدودی نمایان سازد. اگر خیلی گشاد باشد شکل شکم مشخص نیست. اگر خیلی هم تنگ باشد تمام جزییات شکم‌تان مشخص خواهد بود.

* گردن، اگر بازوهای‌تان را بالا بگیرید نباید فاصله‌ای میان یقه و گردن بیفتد و ضمنا نباید آنقدر تنگ به گردن و سینه چسبیده باشد که احساس ناخوشایندی به شما دست دهد.

2- انتخاب رنگ درست

اقلا باید از این چهار رنگ اصلی چندتایی داشته باشید. سفید، خاکستری، مشکی و آبی تیره

3- انتخاب پارچه ی مناسب

رای برخی سنگینی بافت تی‌شرت ملاک کیفیت است، اما این تصوری غلط است و چه بسا پارچه‌های سبک تر قیمتی بالاتر دارند. بهترین انتخاب تی‌شرت‌های ۱۰۰% پنبه‌ای هستند. ترکیب‌های پنبه نیز مناسبند مثلا اگر مقداری الاستن با پنبه ترکیب شده باشد به فرم‌بخشی به تی‌شرت کمک می‌کند حال آنکه اگر پنبه با پلی‌استر ترکیب شده باشد جنسی نازل‌تر خواهیم داشت که تنفس خوبی ندارد گرچه ویژگی‌های خوب دیگری به آن اضافه شده.

4- استایل

اولین چیزی که باید دقت کنید شکل یقه است، مخصوصا وقتی میخواهید تی‌شرت را زیر یک لباس دیگر بپوشید. مثلا باید بدانید مدل یقه تی‌شرت و کت‌تان باید یکسان باشد.

5- کاربرد تی شرت

از خود بپرسید چه زمانی برای پوشیدن تی‌شرت مناسب است؟ اگر در یک مهمانی یا قرار اول می‌خواهید تاثیرگذار باشید تی‌شرت رنگی انتخاب بهتری است. یا از خود بپرسید در ین مجلس باقی افراد چگونه لباس خواهند پوشید؟ اگر به جایی می‌روید که میدانید بیشتر افراد لباس‌های راحت و تی‌شرت می‌پوشند شما نیز تی‌شرت بپوشید اما یک تی‌شرت باکیفیت

یک تی‌شرت خوش‌فرم نباید هیچ محدودیت حرکتی برای شما ایجاد کند و تی‌شرت‌های تنگ صرفا به درد ورزش می‌خورند.

نوشته های مشابه