آشنایی با خصوصیات لباس کار صنعتی، یکی از پر فروش ترین و پر استفاده ترین انواع لباس کار نوع صنعتی آن می باشد که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع لباس کار صنعتی لباسی است که به صورت ویژه برای محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این لباس ها معمولا شامل کاپشن، شلوار، کلاه، جلیقه و … می باشند و با توجه کاربری مورد استفاده قرار می گیرد. در اغلب موارد از لباس کار صنعتی برای محافظت در برابر خطرات مختلف مانند حرارت، مواد شیمیایی، ابزار تیز و … استفاده می شود. کارکنان فعالیت های صنعتی بر اساس شرایط کار خود می بایست اقدام به استفاده از لباس کار مناسب نمایند. این لباس کار شامل کفش ایمنی ، دستکش ایمنی ، کلاه ایمنی ، عینک و… می شو که اصلی ترین دلیل استفاده از لباس کار صنعی افراد در برابر حوادث مختلف است. از نظر نوع پارچه ، دوخت ، رنگ و… لباس کار صنعتی نیز می بایست دارای خصوصیات خاصی باشد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

لباس کارهای صنعتی عموما برای شرکت ها به صورت عمده خریداری می شود. در ادامه با تیشرت آرام همراه باشید تا شما را با انواع ویژگی های لباس کار تبلیغاتی آشنا کنیم.

آشنایی با خصوصیات لباس کار صنعتی

آشنایی با خصوصیات لباس کار صنعتی

خصوصیات لباس کار صنعتی

لباس کارهای صنعتی بایستی با استانداردهای ایمنی و بهداشتی طراحی و تولید شود. برخی از خصوصیات لباس کار صنعتی تبلیغاتی به شرح زیر می باشد:

مقاومت در برابر حرارت: لباس کار صنعتی می بایست در برابر حرارت مقاومت بالایی داشته باشد چرا که در محیط های کارگاهی احتمال آتش سوزی وجود دارد. در نتیجه می بایست از پارچه های نسوز استفاده شود.

مقاومت در برابر مواد شیمایی: از آنجایی در محیط های کارگاهی، احتمال تماس با انواع اسیدها و مواد شیمیایی زیاد می باشد، لباسکار مناسب باید در برابر این مواد مقاومت بالایی داشته باشد. چرا که یکی از وظایف اصلی این لباس ها، محافظت از افراد، حین انجام کار می باشد.

مقاومت در برابر سایش و پارگی: در محیط های کاری برخورد با جسم نوک تیز و ابزارهای مختلف وجود دارد و با هر بار برخورد از طول عمر لباس کار صنعتی کاسته می شود. اما با خرید یک لباس کار صنعتی مقاوم در برابر پارگی می توانید زمان طولانی تری از آن استفاده کنید.

تهویه مناسب برای جلوگیری گرما و عرق: اگر لباسکار صنعتی بگونه ای جذب و تنگ باشد که مانع حرکت و فعالیت افراد گردد، موجب خستگی زودهنگام و دلزدگی افراد می گردد. از این رو اغلب توصیه می شود که لباسکارها کمی آزادتر از حالت عادی دوخته شوند تا فضای مناسب برای گردش هوا در آن وجود داشته باشد.

قابلیت شستشوی سریع: از آنجایی که لباسکار صنعتی، لباسی است که حداقل روزانه ۸ ساعت در تن افراد قرار دارد، زودتر از سایر لباس ها کثیف می شود. جنس لباسکار باید به گونه ای باشد که در شستشوهای مکرر دچار رنگ پریدگی و پوسیدگی نشود و همچنین به راحتی تمیز گردد.

انتخاب لباس کار صنعتی بر اساس شرایط محیطی و آب و هوایی: اگر قصد خرید لباس کار صنعتی را دارید باید توجه کنید که در چه آب و هوایی قصد استفاده از آن را دارید. به طور مثال خرید لباسکار برای محیط های گرم و مرطوب دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به محیط های سرد است. پس بر اساس جنس پارچه نیز می توان بهترین لباس کار را بر اساس شرایط آب و هوایی انتخاب نمود. انتخاب یک لباسکار مناسب شرایط آب و هوایی سبب افزایش راندمان کار افراد در چنین محیط هایی می شود. علاوه بر این افرادی که در محیط های صنعتی که در معرض آتش و گرما هستند نیز می بایست لباس هایی با تهویه مناسب خریداری نمایند تا با استفاده از آن دمای بدن متعادل شود.

خرید لباس کار صنعتی بر اساس سایز بدن: یکی دیگر از مسائل مهم در هنگام خرید لباس کار انتخاب آن بر اساس سایز دقیق بدن هریک از کارکنان می باشد. لباس کار نباید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. فردی که اقدام به پوشیدن لباس کار می نماید به دلیل اینکه ممکن است ساعت ها نیاز به پوشیدن آن باشد ، باید در آن لباس احساس راحتی کند.همچنین برخی از مسائل همچون بلندی آستین ها یا دم پا جز مواردی است که امکان بروز حادثه را برای افراد به وجود می آورد.پس در هنگام خرید لباس کار می بایست به سایز آن توجه شود.

کیفیت پارچه و دوخت لباس کار صنعتی: همانطور که گفته شد استفاده از لباس کار در وهله اول به منظور ایجاد حفاظت بدنی افراد می باشد. با توجه به وجود خطر در محیط های صنعتی استفاده از یک لباس کار مناسب شرایط کار می بایست در اولویت قرار گیرد تا ضامن سلامت کارکنان باشد.بر اساس شرایط محیط هر یک از لباس کار ها دارای ویژگی های خاصی است.به طور مثال در محیط هایی که دارای گرد و غبار است ، از لباس کار های بدون جیب و آستین استفاده می شود تا در داخل این مکان ها گرد و غبار جمع نشود. مثال دیگر اینکه در محیط های صنعتی کار با الکتریسیته لباس کار به گونه ای باید طراحی گردد که از هرگونه مواد فلزی در آن همچون زیپ ، دکمه فلزی و… اجتناب گردد.

آشنایی با خصوصیات لباس کار صنعتی

آشنایی با خصوصیات لباس کار صنعتی

در هنگام استفاده از لباس کار صنعتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برخی از موارد اشاره شده جز مواردی می باشد که در حین کارهای صنعتی امکان وقوع آن ها زیاد است و توجه به این نکات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار داد این است که در صورتی که در هنگام کار لباس کار دچار پارگی ، سوختگی و… شد می بایست اقدام به تعویض آن نموده و از لباس کار جدید استفاده نمایید.نکته بعدی این است که در صورت ریختن هرگونه مواد شیمیایی بر روی لباسکار می بایست فورا اقدام به شست و شوی لباسکار نمود.همچنین به دلیل حساسیتی که برخی مواد همچون گریس ، روغن و… برای بدن ایجاد می نمایند ، در صورت ریختن چنین موادی بر روی لباس کار می بایست لباس شست و شو شود.

تولیدی لباس کار صنعتی و تبلیغاتی

مجموعه تولیدی تیشرت آرام مفتخر است که تمامی محصولات پارچه ای شما را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تولید و عرضه کند. شما می توانید انواع لباس کار تبلیغاتی، جلیقه تبلیغاتی، تیشرت و کلاه تبلیغاتی، هودی، بلوشرت و … را از این مجموعه با نازلترین قیمت سفارش دهید.

تیشرت آرام همراه شما است تا با خصوصیات لباس کار صنعتی آشنا شده و برای سفارش آن به هیچ عنوان تردید نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید